Išplėstiniame Utenos kolegijos Tarybos posėdyje - specialistų rengimo aktualijos

2017-05-31

Gegužės 31 d. Utenos rajono savivaldybėje vyko išplėstinis Utenos kolegijos Tarybos posėdis.

Posėdyje dalyvavo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas prof. habil. dr. Benediktas Juodka bei generalinis direktorius Danas Arlauskas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Sergejus Rybakovas bei Tarybos pirmininkas Vytautas Samsonas, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas, Švietimo ir mokslo ministerijos Studijų skyriaus vedėjas Antanas Levickas, Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas, kiti kolegijos atstovai, Utenos regioninio profesinio mokymo centro direktorius Zenonas Alekna, Alantos technologijų ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis.

Posėdis sulaukė nemažo Utenos verslo įmonių atstovų susidomėjimo:  padiskutuoti apie specialistų poreikį ir jų rengimo kokybę atvyko AB „Utenos trikotažas“, UAB „Švyturys-Utenos alus“, AB „Rokiškio sūris“ filialo „Utenos pienas“, UAB „Seifuva“, UAB „Duventa“, UAB „Nosted mechanikaׅ“, UAB „Hoda“, UAB „Umaras“, UAB „Anykščių varis“ ir kitų Utenos regiono įmonių vadovai.

Posėdžio dalyvius pasveikino Utenos r. savivaldybės meras, Utenos kolegijos tarybos narys Alvydas Katinas. Posėdį vedė Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius, Kolegijos tarybos pirmininkas Danas Arlauskas. Tarybos pirmininkas pasidžiaugė, kad toks išplėstinis posėdis vyksta savivaldybėje, nes specialistų rengimas nėra tik mokymo institucijos reikalas, o nuo parengtų specialistų kokybės priklauso ir rajono bei regiono ateitis.
Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai dr. Vitalija Bartuševičienė pristatė pranešimą „Specialistai Utenos regione: poreikiai, pasiūla, kokybė“. Pavaduotoja kalbėjo apie demografines problemas Utenos regione, Utenos kolegijos alsolventų įsidarbinimo galimybes, specialistų su aukštuoju ir profesiniu išsilavinimu paklausą Utenos regiono darbo rinkoje, augantį įmonių poreikį technologinės-inžinerinės krypties specialistams ir kt. Pranešėja pasiūlė visiems drauge paieškoti atsakymų, kokių specialistų reikia šiandienos darbo rinkai, kaip užtikrinti jų rengimo kokybę.
Tiek švietimo ministerijos, tiek verslo atstovai sutiko, kad Utenos kolegija yra svarbi ir reikalinga regionui, turinti savo nišą - rengti paklausius sveikatos, technologijų bei inžinerijos krypčių specialistus. D. Arlauskas pirmiausiai akcentavo, jo nuomone, bet kurios srities specialistui būtinus pamatinius dalykus - sąžiningumą, motyvaciją ir kūrybiškumą. Jam antrino ir kiti į diskusiją įsitraukę verslo atstovai, kurie teigiamai įvertino teorinį absolventų pasirengimą, bet pasigedo praktinių įgūdžių, bendrųjų gebėjimų ir noro dirbti. Posėdžio dalyviai įžvelgė probleminių klausimų visose švietimo sistemos grandyse, pradedant mokykla ir baigiant universitetu. „Džiugu, kad kalbama atvirai. Reikia tikėtis, kad ši diskusija padės spręsti daugelį švietimo sistemos problemų“, – sakė švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas.
Renginio akimirkos Pauliaus Šakalio nuotraukose.