Studentams ir dėstytojams pristatyti rotacijos principai

2016-11-24

Utenos kolegijoje svečiavosi LAMA BPO prezidentas, KTU prorektorius Pranas Žiliukas ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.  Svečiai susitikimo su adminstracijos darbuotojais, dėstytojų ir studentų atstovais metu pristatė studentų rotacijos įgyvendinimas pagal naująjį mokslo ir studijų įstatymą, diskutavo, kas yra geras studentas, kokie gero mokymosi kriterijai.

Nuo šiol dešimtbalė studijų rezultatų vertinimo skalė bus siejama su studijų pasiekimų lygmenimis tokiu principu: puikus studijų pasiekimų lygmuo – 9 ir 10, tipinis studijų pasiekimų lygmuo – 7 ir 8, slenkstinis studijų pasiekimų lygmuo – 5 ir 6. Naujoji sistema įsigalios nuo 2017 m. sausio 1 d. tačiau nebus taikoma paskutinio bakalauro ir magistro studijų kursų studentams.

Jeigu studentas mokosi valstybės finansuojamoje vietoje (VF) ir pasiekia puikų ar tipinį lygį, jis išsaugo VF ir rotacijoje nedalyvauja. Jeigu studento pasiekimai priskiriami slenkstiniam lygiui ir jis neturi skolų, studentas dalyvauja rotacijoje. Mokantis valstybės nefinansuojamoje vietoje (VNF) rotacijoje studentas dalyvauja tuo atveju, jei pasiekia puikų ar tipinį lygį. Turintiems akademinių skolų ši sistema nebus švelni – besimokantys VF ją praras. Akademine skola laikomas per vertinamąjį laikotarpį, ne ilgesnį negu vieneri studijų metai, neišlaikytas akademinis atsiskaitymas.

Tačiau studentai tikrai neturėtų nerimauti dėl naujovių  – naujai įvesta rotacijos sistema neturės įtakos mokymosi rezultatams, o uoliai studijuojant bus galima išsaugoti arba pereiti į valstybės finansuojamą vietą