Pasirašyta Utenos kolegijos ir UAB „Nosted mechanika“ bendradarbiavimo sutartis

2018-11-06

Lapkričio 5 d. kolegijoje vyko kolegijos ir  UAB ,,Nosted mechanika” atstovų susitikimas dėl bendradarbiavimo plėtros pritraukiant jaunimą į Automatinio valdymo sistemų studijas bei sutarties pasirašymas.

UAB “Nosted mechanika” – tai norvegų kapitalo dukterinė metalo apdirbimo įmonė, 2003 m. įkurta Utenoje. Įkūrėja yra Norvegijos įmonė „Nosted Kjetting AS“, garsėjanti ratų grandinių TRYGG gamyba. Įmonėje „Nosted mechanika“ taip pat gaminami garsaus norvegų prekės ženklo IGLAND lengvoji miško, sniego valymo, kelių priežiūros technika, kėlimo įrenginiai. Ši produkcija yra eksportuojama į daugumą Europos šalių, Pietų Afriką, Pietų Ameriką, JAV bei Kanadą. Rytų Europos rinkose parduodami Nosted Grupei priklausantys IGLAND, TRYGG ir FRAM produktai bei kita „UAB „Nosted mechanika“ pagaminta produkcija. Įmonė nuolat modernizuoja savo veiklą, todėl bendradarbiavimas su ja rengiant technologijos, inžinerijos ir kitų sričių specialistus Utenos kolegijai yra labai svarbus ir turintis perspektyvų.

Susitikime-diskusijoje dalyvavo šios įmonės generalinis direktorius Dainius Tvarijonas ir inžinierius Mindaugas Giedraitis, taip pat dirbantis Utenos kolegijos lektoriumi, kolegijos direktorius doc. dr. Raimundas Čepukas, pavaduotoja doc. dr. Vitalija Bartuševičienė, Verslo ir technologijų fakulteto dekanė Regina Bagdonavičienė, Inžinerijos ir technologijų katedros vedėja doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė, Informacinių sistemų inžinerijos (ISI) studijų komiteto pirmininkė doc. dr. Jūratė Urbonienė ir Automatinio valdymo sistemų (AVS) studijų komiteto pirmininkas Arūnas Pranaitis.

Susitikime buvo pastebėta, kad kolegijos ir įmonės „Nosted mechanika“ bendradarbiavimas jau vyksta (įmonėje atlieka praktiką kai kurių studijų programų studentai, dirba absolventai), tačiau partnerystės galimybių yra ir daugiau, ypač įgyvendinant technologines ir inžinerines studijų programas ir jas populiarinant.

Doc. dr. V. Bartkutė-Norkūnienė pristatė katedroje įgyvendinamas AVS ir ISI studijų programas, doc. dr. V. Bartuševičienė kalbėjo apie perspektyvas atsiliepiant į darbdavių poreikius rengti trumpojo ciklo programas, R. Bagdonavičienė domėjosi įmonės darbuotojų galimybe dėstyti studentams praktinius dalykus. Diskusijos dalyviai taip pat svarstė, kaip sudominti stojančiuosius technologiniais ir inžineriniais mokslais. Doc. dr. R. Čepukas pastebėjo, kad jaunimui galėtų būti patrauklus prekės ženklas TRYGG  (saugumas – norvegų k.), kurį populiarina lenktynininkai Vaidotas Žala, Antanas Juknevičius ir kt. Kolegijos atstovai taip pat domėjosi galimybe kartu su dėstytojais mokyklose lankytis ir įmonės darbuotojams arba rengti mokinių vizitus į įmonę. Doc. dr. V. Bartkutė-Norkūnienė pristatė ,,gyvųjų projektų“ idėją, kada įmonė pasiūlo integruotą probleminę užduotį, kurią studentas atlieka padedamas įmonės darbuotojų ir dėstytojų.

Įmonės generalinis direktorius D. Tvarijonas pastebėjo, kad kolegijos ruošiami specialistai yra reikalingi. Jo teigimu, įmonė yra atvira tiek studentų praktikoms, tiek studentų ir moksleivių vizitams, tiek kitoms bendroms veikloms.

Kolegijos ir įmonės  „Nosted mechanika“ bendradarbiavimas buvo įtvirtintas sutartimi, kurioje numatytos studentų praktikos, įmonės atstovų darbas kvalifikavimo komisijose, jų pasiūlymų integravimas tobulinant studijų programas, karjeros galimybių sklaida, taikomieji tyrimai, bendri renginiai ir kita veikla.

Ryšių su visuomene atstovė Ramutė Kavoliūnienė

Tado Gasiulio nuotraukos