1986 m. balandžio 26 d. įvyko didžiausia pasaulyje atominės elektrinės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių.
Didžiulis radioaktyviųjų medžiagų debesis keliavo per Europą, jis siekė ir pietvakarinę Lietuvos dalį. Likviduojant avarijos pasekmes žuvo kelios dešimtys žmonių, nuo radioaktyviojo jodo poveikio tūkstančiai žmonių susirgo skydliaukės vėžiu. Sustabdyti taršos sklaidą ir užkirsti kelią dar didesnei katastrofai bandė tūkstančiai žmonių. Gaisras per savaitę buvo užgesintas. Tačiau į atmosferą įsiveržė didžiuliai radioaktyviųjų medžiagų kiekiai. Nors pasaulis patyrė daug sukrėtimų ir kur kas daugiau aukų pareikalavusių katastrofų, tačiau Černobylio atominės elektrinės 4-ojo energijos bloko reaktoriaus sprogimas Ukrainoje (tuometinėje Ukrainos TSR) iš esmės pakeitė žmonių nuomonę apie atominių elektrinių keliamas grėsmes. Šiomis dienomis vykstant diskusijoms apie Lietuvos pasienyje pastatytą Baltarusijos atominę elektrinę ir jos keliamus pavojus, ši tema tampa labai aktuali.
Balandžio 26 d. Verslo ir technologijų fakulteto Aplinkos apsaugos inžinerijos studijų programos komitetas pakvietė kolegijos bendruomenę ir visuomenę į nuototolinį seminarą, skirtą Černobylio AE avarijos 35-osioms metinėms paminėti.
- Danutė Šidiškienė, Radiacinės saugos centro, Avarijų valdymo ir mokymo skyriaus specialistė, pranešime „35 metai po Černobylio AE avarijos: išmoktos pamokos, naujos branduolinių avarijų grėsmės" pristatydama pagrindinius faktus apie įvykusią avariją, jos poveikį, aptarė branduolinių ir radiologinių avarijų riziką Lietuvos gyventojams ir ką turėtume daryti.
- Raimonda Gudelaitienė, A. Masevičiaus įmonės „Girios“ laborantė (MPT-17I grupės studentė), pranešime „Miško grybų ir uogų užterštumas radionuklidais“ pristatė, kaip yra matuojamas radionuklidų kiekis miško gėrybėse, kokie grybai ir uogos linkę kauti kenksmingas medžiagas.
- Giedrė Pratkelytė, Norfos vaistinės vaistininkė-vedėja, pranešime „Kalio jodido būtinumas: kada ir kaip?“ seminaro dalyviams paaiškino kalio jodido tablečių poveikį, kodėl jos yra būtinos, kada ir kaip jas vartoti.
Renginį moderavo doc. dr. Inga Jakštonienė.
Seminaro akimirkos čia.