Lapkričio 6-7 dienomis Rorio sodyboje (Balelių k., Ukmergės r.), bendradarbiaujant su UAB „Roris ir Ko“, vyko Utenos kolegijos organizuoti studentų verslumą skatinantys renginiai „Verslo aveniu“. Renginius iš dalies finansavo LR Švietimo ir mokslo ministerija, dalyvavo mokymo įstaigų imitacinių bendrovių vadovai, studentai, verslo atstovai.
Konferencijoje – Fenikso ir kitos motyvuojančios istorijos
Pirmąją dieną vykusioje konferencijoje-diskusijoje „Verslauju drąsiai “ ypatingas dėmesys buvo skirtas jaunam verslui - startuoliams.
Konferencijos dalyvius pasveikino R.Bačiulytė, Simulith centro vedėja, ir R. Pivoras, UAB „Roris ir Ko“ direktorius. Plenariniame posėdyje pranešimus skaitė ir jaunus žmones kurti verslą skatino sėkmingai veikiančių startuolių įkūrėjai. Nenuleisti rankų ir nepasiduoti ištikus nesėkmei ypač motyvavo Ž. Salialionio, kompanijos OXYGEN atstovo, papasakota „Vieno Fenikso istorija“. Konferencijoje kalbėta apie komandos valdymą ateityje (T. Lekavičius, įmonių „DataDog”(Lietuva) ir „Satalia” (Anglija) atstovas); tarptautinių projektų teikiamas galimybes ir erdvę tobulėti (M.Ignatonis, LIBA prezidentas ir R. Bačiulytė, Simulith centro vedėja, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto lektorė), jaunimo įtraukimą į sprendimų priėmimą (D.Ignatonienė, Simulih centro verslo konsultantė), pirmus žingsnius į verslumo ugdymą amatų mokykloje (S. Gabalienė, VšĮ Lietuvos verslo kolegija). Vyko praktinis užsiėmimas „Kaip suformuoti stiprią asmeninę viziją ir įprasminti savo veiklą", kurį vedė T. Lekavičius. Konferenciją moderavo J. Aksomitienė, Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto lektorė, projekto „Verslo aveniu“ darbo grupės vadovė.
Po konferencijos vyko edukacinė programa „Patyręs verslas - žvilgsnis iš vidaus“. Konferencijos dalyviai susipažino su kailių ir odos gaminius gaminančios įmonės „Roris“ gamybos procesais, teikiamų paslaugų įvairove, buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės įmonėje. Pirmąją dieną atvykę studentai ir moksleiviai turėjo puikią galimybę susipažinti tarpusavyje, pabendrauti su įmonės, kurios pristatymą turės rengti konkurso metu, atstovais ir kiek įmanoma daugiau išsiaiškinti apie įmonės vykdomą veiklą.
Taip pat vyko kultūrinė-edukacinė programa po prezidento A. Smetonos dvarą bei A. Smetonos vardo gimnaziją.
Kūrybiški studentų sprendimai ir pasiūlymai
Kitą dieną studentų laukė konkursas „Verslo renovacija - naujos idėjos“. Jame dalyvavo Lietuvos verslo kolegijoje, Vilniaus kolegijoje, Panevėžio kolegijoje, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje, Kauno kolegijoje, Utenos kolegijoje veikiančių imitacinių bendrovių atstovai.
Konkurso komisijos pirmininkas - R. Pivoras, UAB „Roris ir ko“ direktorius, komisijos nariai: M. Ignatonis, Lietuvos IB asociacijų prezidentas, doc. dr. V. Bartuševičienė, Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai, J. Aksomitienė, Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto lektorė, projekto „Verslo aveniu“ darbo grupės vadovė, Regimantas Baravykas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo vadovas. Konkursą vedė Utenos kolegijos IB „Siluetas“ vadovė Rasa Bražulienė.
Pirmiausiai atskirų IB atstovai pristatė namų darbus – reklaminių priemonių populiarinti „Rorio“ produkciją pasiūlymą. Po to dalyviai buvo atsitiktinai suskirstyti į komandas, kad kiekvienoje komandoje būtų skirtingų IB atstovai. Visos komandos gavo vienodą užduotį - parengti įmonės, kurios informacinį paketą analizavo ir kurioje vyksta renginys, pristatymą su naujų idėjų pasiūla įmonės problemų sprendimui ir plėtrai. Komandos turėjo parengti trumpą prisistatymą, pateikti veiksmų planą, siekiant praplėsti gaminių asortimentą, rasti rinką, tinkamą siūlomam naujam produktui ir naują tikslinį segmentą, įvardinti veiksmus, kuriuos atliktų pirmiausiai būnant įmonės vadovo vietoje.
Komandos, atlikdamos užduotis, parodė savo kūrybiškumą ir pateikė daug pasiūlymų, kaip didinti įmonės žinomumą ir pritraukti naujų klientų pasitelkiant socialinius tinklus, „blogerius“, kaip patobulinti įmonės interneto svetainę, kokias reklamos priemones naudoti ir pateikė pačių sukurtų pavyzdžių. Ne mažiau išradingi studentų pasiūlymai plėsti įmonės asortimentą: siūti drabužėlius augintiniams, gaminti įvairius odinius ir kailinius aksesuarus, žaislus vaikams ir kt.
Komisija geriausiai įvertino Vilniaus kolegijos IB „Miglė“ ir Vilniaus kolegijos IB „Viko bankas“ atstovų atliktus namų darbus. Komandos apdovanotos UAB „Roris“ įsteigtais prizais – kailinėmis pirštinėmis.
Iš skirtingų IB sudarytų komandų įvertinimas: versliausia komanda pripažinta komanda „Laputės“, kūrybiškiausia – komanda „Pirmi“, inovatyviausia – komanda „Rožinės panteros“. Joms atiteko organizatorių prizai.
Šis konkursas buvo naudingas tiek studentams, tiek ir pačiai įmonei. Studentai įgijo bendravimo ir bendradarbiavimo, komandinio darbo patirties, mokėsi rasti ir analizuoti informaciją, susipažinimo su realiai veikiančia įmone, jos veiklos procesais. Įmonė turės puikią galimybę pasinaudoti dalyvių surinkta tyrimo medžiaga, rezultatais ir įžvalgomis, renginys ir įmonė bus reklamuojama socialinėse platformose. Užsimezgusi mokymo institucijų ir įmonės atstovų pažintis sudarys sąlygas praktikų plėtrai.
Kol studentai sprendė konkursines užduotis, vyko imitacinių bendrovių vadovų pasitarimas bei praktinis seminaras „Šiuolaikinė lyderystė“ (vedė R. Bendoraitytė Sinižbajeva, UAB „Mokymų erdvė“ lektorė).
Ryšių su visuomene atstovė Ramutė Kavoliūnienė