Jau 26-tą kartą Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Aprangos technologijos studijų programos studentės ir dėstytojai sukvietė visus pasigrožėti studenčių ir absolvenčių sukurtomis drabužių kolekcijomis. Šiais metais renginys netradicinis savo forma, drabužių kolekcijų pristatymai vyko virtualiai. Renginyje pristatytos 6 drabužių kolekcijos:
- Kolekcija „Laisva prieš rudenį“. Kolekcijos autorė Rasa Musteikienė (Utenos kolegijos ir Utenos regioninio profesinio mokymo centro absolventė) apie savo kolekciją sako: dažnai būna taip, kad drabužis rodosi gražus ir madingas, bet užsivilkus nepatogus? Juk taip. Todėl nusprendžiau sukurti drabužį tokį, kuris būtų ir gražus, ir madingas, ir žinoma, patogus. Dabar visi ypač norime jausti laisvę… Laisvę, šilumą ir jaukumą. Nugalėkime rudenį ir slogias mintis. Įneškime jausmą. Darbe, namuose ir gyvenime pajuskime spalvas, laisvę judėti. Eikime į aktyvų poilsį laisvu žingsniu. Juk laisvė yra mūsų raktas į sėkmę.
- Kolekcija „Lino kelias’’. Kolekcijos autorė Eglė Bergienė, Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijų studijų programos IV kurso studentė, kolekcijoje pristato pristato linines sukneles ne tik moterims, bet ir mergaitėms. Suknelėse atsispindi moteriškumas, natūralumas, saikingas požiūris į šiandieninę madą. Linas nuo seno yra vertinamas dėl savo kokybės ir išvaizdos, savo sėkmės kelią atradęs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje jis yra užsitikrinęs aukštą įvertinimą ir tarptautinėje rinkoje. Tokia įžymi moteris kaip Meghan Markle rinkosi būtent lietuvių kurtą lininį drabužį, taip atveriant didesnį susidomėjimą lininiais drabužiais. Linas atradęs savo sėkmės raktą ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje.
- Kolekcija „Alisa stiklo šalyje“. Kolekcijos autorė Ieva Adamavičiūtė, Utenos kolegijos Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijų studijų programos absolventė, sako, kad kolekcijos idėja - požiūrio keitimas iš negatyvaus į pozityvų. „Raktelis nuo durelių į nuostabų sodą ant stalo, bet aš per didelė, kad pro jas tilpčiau“. Ar žinote, kaip Martin Seligmanas (pozityvios psichologijos įkūrėjas) vadina žmones, kuriuos mes laikome didžiaisiais pasaulio genijais? patologiniais optimistais. Spalvų pasirinkimas pagrinde juoda ir balta tarp kurių susideda visos paletės spalvos . pradžia ir kardinali pabaiga. Kolekcija šiek tiek statiška šiek tiek dinamiška. Klasika derinama su laisvalaikio, kad akcentuotų vidinio lankstumo svarbą. Vaiko vaidmuo kolekcijoje kalba apie svajones kurios stipriausias ginklas minčių transformacijos procese. Alisos stiklo šalis gali tapti stebuklų šalimi ir tai gali būti nebūtinai tik sapne ar telefono ekrane.
- Kolekcija ,,Minčių stichija”. Kolekcijos autorės: Aurelija Jančauskaitė-Karvelienė, Rasa Dubrienė, Jekaterina Gasparavičienė, Utenos kolegijos Aprangos technologijų studijų programos II kurso studentės, teigia, kad šios kolekcijos įkvėpimo šaltinis - neapsakoma minčių jėga. Viena po kitos mintys susijungia ir gimsta įvairiausi projektai, planai, kūriniai. Kiekvieno žmogaus pasąmonėje slypi sėkmės raktas, kuriuo atrakinami keliai į sėkmę, tik mintis reikia nukreipti į tinkamiausią rakto skylutę. Kolekcija ,,Minčių stichija" buvo kuriama analizuojant žmonių aprangos pokyčius, informacines priemones, stebint aplinką. Kolekcija skirta moterims, norinčioms jaustis laisvai, patogiai ir tuo pačiu išsiskirti iš minios. Kurdamos kolekciją, norėjome pavaizduoti lengvą vėjo plazdenimą, tarsi lengvą minčių šėlsmą, kuris būdingas veržliai šiuolaikiškai moteriai, taip pat palikome nedidelę paslaptį, apie sėkmę slepiančią rakto skylutę, kurią galite atrasti pačiose netikėčiausiose vietose. Visiems drabužiams ir aksesuarams pasirinkome natūralias medžiagas. Puošybos elementuose ir aksesuaruose matomi tautodailės motyvai, nes 2020 metai -,,Tautodailės metai“;
- Kolekcija „Teisė būti“. Kolekcijos autorė Ulrika Zabarskaitė, Vilniaus kolegijos studentė, savo kolekcija nori atkreipti dėmesį į moters teises, nes tai yra aktuali tema iki pat šių dienų, analizuoti pirmuosius feminizmo proveržius, kaip tai darė įtaką moteriškos aprangos raidai. Pagrindinė kolekcijos tema: pirmasis feministinis judėjimas ir kaip tai atsispindėjo moters aprangoje. Šią temą pasirinkau dėl aktualumo šiais laikais, nes žodžio reikšmė vis dar kelia neigiamas emocijas dėl fanatizmo teorijų, mitų ir kitų reiškinių. Pagrindinė idėja buvo panaudoti senovinius vyriškus švarkus, remiantis tvarios mados filosofija. Kiekvienas modelis savitas ir nenuspėjamas, modelių eskizus pasirinkau atlikti nespalvotus, nes kiekvienas audinys kuris yra iš antrų rankų diktuoja savo nuotaiką ir spalvų kombinacijų pasirinkimą . Pagrindinis elementas – jau esamas produktas. Vilnoniai, velveto ir kitų natūralių pluoštų vintažiniai švarkai verčia atsigręžti į praeitį, susimąstyti apie užmirštą kokybę, kurią vis labiau užgožia greitosios mados industrija su pigiais, sintetiniais pluoštais ir rūbais, kurie yra praktiškai vienkartiniai. Spalvų gama yra neutralių atspalvių, žemiškų spalvų, tokių, kokios vyrauja klasikiniuose vyriškuose kostiumuose jau šimtmečius. Dekonstrukcijos principu sukurti naują produktą iš esamų išteklių ir skleisti žinutę apie moters kraštutinius veiksmus, kurių turėjo imtis norint atkreipti visuomenės dėmesį į lygias teises – pirmą kartą apsimauti kelnes ir užsidėti vyrišką švarką. Ši kolekcija yra apie Moterų teisę būti nepriklausomoms, drąsioms ir galingoms.
- Kolekcija ,,Sėkmės raktas“ . Kolekcijos autorės: Nora Širvienė, Laura Kirilova, Kristina Katauskienė, Rasa Leleikienė, Milda Povilaitienė, Rasa Gražienė, Evita Novikevičiūtė, Gintarė Kvedarienė, Guoda Leiputė, Viktorija Tumėnaitė, Utenos kolegijos Aprangos technologijų studijų programos I ir II kurso studentės, savo kolekcijos idėją pristato taip: visais laikais apranga turėjo ne tik utilitarinę paskirtį, bet ir atspindėjo žmogaus individualybę, meninę pasaulėjautą, moralės normas. Jau nuo ankstyvųjų amžių moterys norėjo atrodyti gražiai, nors įvairiais amžiais drabužiai slėpdavo ar paryškindavo figūrą, būdavo labai sunkūs ir varžė judesius dėl įmantrių rankovių, ilgų, plačių sijonų, suknelių lankų, daugelio drabužių sluoksnių, figūrą formuojančių korsetų. XXI amžiaus moteriai grožis yra ne vienintelis reikalavimas drabužiui. Šiuo metu vertinamas patogumas, universalumas, išskirtinumas. Iš trikotažo pasiūti drabužiai ir priderinti tokių pat medžiagų aksesuarai yra patogūs bei leidžia gražiai atrodyti ir jaustis nevaržomai tiek su puošnia suknele, tiek su kasdiene apranga ar net sportinio stiliaus kostiumais ir gali tapti raktu į sėkmę.
Visus kolekcijų pristatymus stebėjo, komentavo ir labiausiai patikusias kolekcijas rinko Utenos kolegijos socialinių partnerių atstovai:
- AB ,,Utenos trikotažas" Gamybos paruošimo skyriaus vadovė Danutė Čaplikaitė savo favorite paskelbė Kolekciją „Minčių stichiją“ ir įsteigė prizą - AB ,,Utenos trikotažas" dovanų čekius apsipirkti įmonės parduotuvėse.
- UAB ,,Grosso moda" mažmeninės prekybos vadovė Dianą Januševičiūtę ir gamybos vadybininkė Eglė Adomavičienė savo favorite įvardijo kolekciją „Lino kelias“, kolekcijos autorei taip pat atiteko dovanų čekis įmonės produkcijai įsigyti.
- PC ,,Aušra" valdytojai Daivai Trapnauskienei labiausiai patiko kolekcija „Teisė būti“, kurios autorei atiteko PC Aušra dovanų čekis.
- IĮ ,,Senoji foto" savininkui Dariui Maračinskui, kuris iš arti stebėjo visus kolekcijų pristatymus kuriant video įrašus ir nuotraukas, labiausiai patiko kolekcija „Minčių stichija“, kolekcijos autorėms padovanojo kvietimą į fotosesiją.
Nuoširdžiai dėkojame studentėms, absolventėms už norą kurti, už puikias ir akį džiuginančias kolekcijas, dėstytojams ir absolventei Daivai Kviklytei-Čebylienei už pagalbą ir patarimus kuriant kolekcijas, socialiniams partneriams už įžvalgas, pasiūlymus studentėms ir įsteigtus prizus, Dariui Maračinskui už kolekcijų vaizdo pristatymo kūrimą ir kolekcijų įamžinimą nuotraukose.
Dėkojame Utenos Verslo informacijos centro Kūrybinių industrijų centrui „Taurapilis“ už sudarytą galimybę filmuoti kolekcijų pristatymus.
Renginys iš dalies finansuojams LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projekto „Kodas-sėkmės raktai“ lėšomis.
Renginio akimirkos čia.
Kolekcijų pristatymo vaizdo įrašas.